Průběh a parametry bleskových napětí a proudů

Typické průběhy a parametry bleskových rázových napětí a proudů vyskytujících se na vodivých částech terénu, stavebních konstrukcích a metalických vedeních v důsledku úderu blesku (s přihlédnutím vlivů způsobených galvanickou, induktivní event. kapacitní vazbu) jsou přehledně uvedeny v následující tabulce.
Typické hodnoty bleskových rázových napětí a proudů vyskytující se na vodivých částech terénu, stavebních konstrukcích a metalických vedeních.

blesk_raz_napeti1

Pro simulaci proudů pronikajících do vedení a elektrických zařízení v důsledku galvanické vazby se nejčastěji používá zkušební proudový impuls ve tvaru 10/350μs. V případě induktivních a kapacitních vazeb jsou napěťové a proudové impulsy podstatně kratší. Vyšetřování rušivých účinků blesku ve vztahu k indukovaným přepětím (proudům) v důsledku induktivní vazby se nejčastěji provádí pomocí zkušebních proudových impulsů ve tvaru 8/20μs. Podobně vyšetřování účinků blesku ve vztahu k rušivým přepětím (proudům) v důsledku kapacitní vazby se provádí pomocí zkušebních napěťových impulsů ve tvaru 1,2/50μs.

Kontaktujte nás

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Budeme Vás kontaktovat. Děkujeme.
Odesílání

Néváhejte nás kontaktovat v případě jakéhokoli problému,
rádi vám poradíme.

Zásady ochrany osobních údajů ZDE

Hakel facebook Hakel google+ Hakel youtube Hakel linkedin
HAKEL LTD. 2022