Komponenty používané v SPD

Jiskřiště – prvek spínací

Svádí vysoké bleskové proudy, ale jejich doba odezvy je ze všech prvků používaných v SPD nejpomalejší. Musíme zde brát v úvahu zkratový proud, který je prvek schopen sám přerušit. Jiskřiště jako prvek instalujeme do svodičů TYPU 1 pro svádění bleskových proudů. Celý výrobek zkoušen normovanou vlnou 10/350µs.

Bleskojistka – prvek spínací

Svádí vysoké bleskové proudy i spínací přepětí. Dobu odezvy má nejrychlejší ze všech zapalovacích prvků. V neaktivním zhasnutém stavu má nekonečný odpor. Tento prvek není schopen sám přerušit žádný zkratový proud. Vhodné použití pro SPD TYPU 1 a TYPU 2 v sítích TN-S mezi vodiče N a PE. Celý výrobek je zkoušen normovanou vlnou 10/350µs a 8/20µs.

Varistor – prvek omezovací

Efektivně likviduje spínací přepětí malé i velké energetické náročnosti, ale i bleskové proudy. Doba odezvy oproti prvkům zapalovacím je výrazně kratší. Využití u prvků TYPU 1, TYPU 2 i TYPU 3. U varistorových SPD je nutné dodržet pravidelné revize, z důvodu jevu takzvaného „stárnutí“ Celý výrobek je zkoušen normovanou vlnou 10/350µs a 8/20µs.

Supresorové diody – prvek omezovací

Svádí velmi malé impulsy proudu v extrémně krátké době odezvy (pikosekundy). Jejich vlastnosti se dají využít pouze k ochraně datových a informačních signálů. Nejsou doporučovány pro použití v obvodech AC/DC sítí nn. Celý výrobek je zkoušen normovanou vlnou 8/20µs.

komponenty kopie

 

Kontaktujte nás

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Budeme Vás kontaktovat. Děkujeme.
Odesílání

Néváhejte nás kontaktovat v případě jakéhokoli problému,
rádi vám poradíme.

Zásady ochrany osobních údajů ZDE

Hakel facebook Hakel google+ Hakel youtube Hakel linkedin
HAKEL LTD. 2022