Zákaznická linka

Novinky

Podporujeme buněčnou terapii

Image

Společnost Hakel sponzoruje buněčnou terapii kmenovými buňkami

Základem buněčné terapie jsou kmenové buňky, které mají mimořádné vlastnosti: dokáží se množit a také vyvíjet (diferencovat) do mnoha buněčných typů – stanou se tak jinými specializovanými tělními buňkami (př. srdečního svalu, kostí, chrupavek, jater, krve, nervovými buňkami v mozku a míše).

gage-science
Kmenové buňky jsou primární nediferencované buňky, které mají schopnost přeměnit se (diferencovat) na jakýkoliv jiný typ buněk.

Kmenové buňky jsou primární nediferencované buňky, které mají schopnost přeměnit se (diferencovat) na jakýkoliv jiný typ buněk.

Regenerativní medicína využívá kmenové buňky k léčbě, opravě, obnově nebo náhradě funkce poškozených orgánů, tkání a buněkv důsledku zranění, nemoci, stáří nebo vrozené vady a může zahrnovat celou řadu různých technologií včetně buněčné terapie. Příkladem je využití kmenových buněk pro léčbu onemocnění nervového a kardiovaskulárního systému, léčbu diabetu, jaterních onemocnění, nemocí kostí, kloubů a dalších onemocnění.

pripravky-1

Právě buněčná terapie je nadějí u některých onemocnění, které zatím neumíme léčit, jen zpomalujeme průběh a tlumíme příznaky.

Regenerativní medicína bude v praxi schopna nahradit, opravit či zlepšit funkci poškozené tkáně nebo orgánu a je jednou z nadějí pro léčbu celé řady onemocnění. Tato léčba povede k zlepšení zdravotního stavu populace, zvýšení kvality života, menší trvalé invaliditě, k návratu do pracovního procesu a ke zpomalení stárnutí. Nezanedbatelným přínosem je i s tím související celkové snížení dlouhodobých nákladů zdravotních pojišťoven.

Cílem práce členů spolku Buněčná terapie je podporovat vědu a výzkum v oblasti regenerativní medicíny nákupem odborných přístrojů, pomůcek a zdravotnických látek i materiálů potřebných pro pokračování výzkumu v laboratořích.

Více informací o léčbě naleznete zde: www.bunecnaterapie.cz

Kontaktujte nás

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Budeme Vás kontaktovat. Děkujeme.
Odesílání

Néváhejte nás kontaktovat v případě jakéhokoli problému,
rádi vám poradíme.

Zásady ochrany osobních údajů ZDE

Hakel facebook Hakel google+ Hakel youtube Hakel linkedin
HAKEL LTD. 2019