Novinky

Novinka pro nemocnice – hlídač izolačního stavu ISOLGUARD

Image

Hlídač izolačního stavu ISOLGUARD HIG95+

Hlídač izolačního stavu z produkce firmy HAKEL typ ISOLGUARD HIG95+ je určen zejména k monitorování izolačního stavu jednofázových izolovaných IT-soustav ve zdravotnictví. Hlídač umožňuje monitorování sítí navržených a provozovaných podle norem ČSN 33 2000-7-710 (elektrické instalace ve zdravotnických zařízeních), ČSN EN 61 010, ČSN EN 61 557-1, ČSN EN 61 557-8, až do maximálního provozního napětí 275 V AC. Umožňuje vyhodnocování tepelné a proudové zátěže oddělovacího transformátoru.

Hlídač je vybaven displejem pro zobrazování číselné hodnoty naměřeného izolačního odporu a také hodnot proudové a tepelné zátěže oddělovacího transformátoru. Dále pak ovládacími tlačítky pro nastavení parametrů hlídače a signalizačními LED diodami pro zobrazování stavu kontrolované sítě. K hlídači je možno připojit moduly dálkové signalizace stavu kontrolované sítě MDS10T z produkce fy HAKEL.

Pomocí sběrnice RS485 je možné k hlídači připojit panel MDS-D s dotekovým displejem, který slouží k zobrazování aktuálně měřených hodnot a aktuálního nastavení hlídače. Komunikace po lince RS485 probíhá pomocí protokolu vycházejícího z protokolu PROFIBUS. Popis komunikačního protokolu je k dispozici uživatelům. Vestavěné signalizační relé s přepínacím kontaktem umožňuje dálkovou signalizaci chyby kontrolované sítě a chyby tepelného a proudového přetížení.

Nesmí být zapojeno více hlídačů izolačního stavu na stejnou IT-síť.

Technický list HIG95+ ke stažení

HIG95+_

ISOLGUARD MDS-D

Moduly dálkové signalizace, řady ISOLGUARD firmy HAKEL jsou zařízení, vybavená dotekovým LCD displejem, sloužící k monitorování stavu izolovaných IT sítí, sledovaných pomocí hlídačů izolačního stavu HIG9x/485 firmy HAKEL. K jednomu zařízení typu MDS-D je možné připojit až 8 hlídačů HIG9x/485.

Komunikace s hlídači probíhá po lince RS485 pomocí interního protokolu. Komunikační schopnosti panelu umožňují předávání dat nadřízenému systému pomocí druhé linky RS485, která využívá telegramů vycházejících z protokolu PROFIBUS.

Zařízení typu MDS-D jsou primárně určeny na dohledová a sledovací pracoviště, k nepřetržitému sledování stavu IT sítí, hlídaných pomocí hlídačů typu HIG9x/485.

Základní vlastnosti panelu MDS-D

 • Současné sledování stavu až osmi IT sítí, hlídaných pomocí jednotek HIG9x/485
 • Zvuková a visuální signalizace chyb a poruch
 • Zobrazení aktuálně měřených hodnot z hlídačů HIG9x/485
 • Dotykové ovládání
 • České menu
 • Splňuje krytí až IP66
 • Automatické vyhledání připojených zařízení na sběrnici
 • Externí sběrnice RS485, určená pro komunikaci s nadřízeným systémem
 • Možnost vyvolat dálkový test na připojených jednotkách
 • Přehledné zobrazení detailního nastavení hlídačů
 • Přiřazování názvů k hlídačům pro snadnější identifikaci
 • Zaheslování přístupu pro nastavování panelu
 • Tři varianty panelu MDS-D v závislosti na cílovém umístění panelu a způsobu montáže

Více o panelu se dozvíte v našem webovém katalogu zde.

MDS_D_ENG

Kontaktujte nás

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Budeme Vás kontaktovat. Děkujeme.
Odesílání

Néváhejte nás kontaktovat v případě jakéhokoli problému,
rádi vám poradíme.

Zásady ochrany osobních údajů ZDE

Hakel facebook Hakel google+ Hakel youtube Hakel linkedin
HAKEL LTD. 2020